Hurdacı

Hurdacı

Hurdacı kimdir? Hurda metal ya da metal hurdası, hanelerde kullanım ya da endüstriyel kullanımlar sonucu ortaya çıkmış olan bir hurdadır. Hurdaları toplayan ve geri dönüşüme kazandıran kişiye ise hurdacı denir. 

Hemen her alan için hurdacılık vardır. Ancak genel anlamda hurdacılık metaller için yapılmaktadır. Metallere baktığımız zaman hurdacılık sektörü içerisindeki en popüler ürünler olduğunu görebilmekteyiz. Demir hurdası, sarı hurda, bakır hurda, krom hurda, kablo hurda ve alüminyum hurda gibi farklı hurda türleri hurdacılar tarafından en fazla satın alınmakta olan ürünlerdir. Bunun başlıca sebebi ise bu metallerin oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmalarının yani sıra metallerin geri dönüştürülme oranlarının oldukça yüksek ve tatmin edici değerlerde olmasıdır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz ürünleri de kapsamakta olan metal hurdaları yaklaşık olarak %60 oranında bir geri dönüşüme sahiptir. Bu miktarda bir hurdacı için oldukça tatmin edici ve yeterli bir miktardır.

Hurdacı

Metal hurdalarına baktığımız zaman evlerimizdeki eşyaların eskimesi ya da bazı eşyaları değiştirmemiz gibi durumlardan dolayı elimizde metal hurdaları birikebiliyor. Bu zamanlarda en yakın hurdacı firmasını bulabilmek adına İstanbul hurdacı gibi çeşitli aramalar yapılıyor. Hurdacılık alanında aktif bir şekilde faaliyet göstermekte olan firmalar, hurdaların yer aldığı konuma kadar gelmekte ve hurdaları teslim almaktadır. Bu yüzden en yakın hurdacı firması ile görüşmek ve firmanın elinizde bulunan hurdalar için biçeceği değere bakmakta yani firmanın hurdalar için vereceği fiyatı değerlendirmekte fayda vardır. Hurdacı tarafından alınan bu ürünler sayesinde, depolarınızda ya da evlerinizde çürümek üzere bir köşeye atılmış ve kullanılmayan ürünlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca hurdacılar tarafından alınmasını istediğiniz bu ürünlerin yer kaplamaları gibi büyük bir dertten de kurtulmuş olursunuz. İstanbul hurdacı gibi bu alanda faaliyet göstermekte olan birçok firma hurdaları piyasadan tedarik ederek tekrardan üretim zincirine dahil etmek için çalışmaktadır. Sizde elinizde bulunan hurdalardan kurtulmak ve nakite çevirmek istiyorsanız firma ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Hurdacı Telefonu

Hurdacı telefonuna ulaşmak için yapmanız gereken şey sitemizdeki numaraları tuşlamaktır. Firmamız Birlik Hurda 7/24 hurdacılık hizmeti vermektedir. Profesyonel ekibiyle ve hurda toplama arçları filosuyla İstanbul genelinde hurda alım hizmeti vermekteyiz. Hizmet sektöründe hurdalarınızı en iyi fiyat garantisiyle alarak siz değerli müşterilerimizi hurda, atık derdinden kurtarıyoruz. Firmamız sizlerin evlerine kadar geliyor ve evinizden her türlü bozuk beyaz eşyanızı, elektroniğinizi alıyoruz. Aldığımız hurdaların parasını da nakit olarak hemen sizlere ödüyoruz. Firmamızı arayın ve hemen evinize gelelim, hurdalarınızı en iyi fiyata satın alalım.

En Yakın Hurdacı

İstanbul'daki her ilçeye kısa sürede servis imkanlarımızla size en yakın hurdacı durumundayız. Bizimle iletişime geçtiğinizde en yakın aracımız en kısa sürede adresinize intikal edecek ve hurdalarınızı teslim alacaktır. Hurda sektöründe en iyi fiyat size en yakın hurdacı firmamızda. Kablo, alüminyum, bakır, tel, metal, arızalı beyaz eşyalar, arızalı elektronikler, eski eşyalar ve daha bunun gibi hurdaya dönmüş eşyalarınızı bizi arayarak hemen satabilirsiniz. Hurdacı firmamızı arayın ve evinizden hurdalarınızı hemen alalım, sizlere eşyalarınızın parasını hemen ödeyelim.  

Hurdacı Bakır Hurdası Alımı

Bakır neolitik çağda insanlar tarafından keşfedilen ilk metaller araındadır. Saf bir element olup CU ile simgelenmektedir. Yani yaklaşık olarak günümüzden 9000 yıl önce bakır metali keşfedilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Bakır daha sonraları kurşun ile alaşıma konularak kalay elde edilmiştir. Bu da kullanım alanının genişlemesini sağlamıştır. Sonradan da bakır metali çinko ile alaşıma konulup pirinç elde edilmiştir. Görüldüğü üzere çok fazla kullanımı vardır. Bu nedenler bakır hurdası çok fazla çıkmaktadır. Biz de hurdacı olarak her nevi bakır hurdasını değerinde alıyoruz. Hurdalarınızı satmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurdacı Demir Çelik Hurdası Alımı

Demirin karbonla yaptığı alaşım sonucu ortaya çıkan metale çelik denir. Yani çeliğin ana maddesi demirdir. Yaklaşık olarak üçte iki oranında demir cevheri kullanılır. Üçte birlik diğer kısım ise başka metal madenlerden oluşur. Pek çok sanayi maddesi kullanımında demir çelik kullanılmaktadır. Özelikle elektronik makineler, tezgahlar, iş araçları ve ekipmanları, motorlu araçlar, gemi, uçak, demiryolu malzemeleri, savunma sanayi malzemeleri, ve aklınıza gelecek hemen her alanda demir çelik kullanılmaktadır. Bunların eski, bozuk kırılmış halleri ile üretimleri esnasında ortaya çıkan talaş, metal artıkları ise demir çelik hurda olarak adlandırılır. Demir çelik hurdaları kullanm alanlarının geniş olması nedeniyle çok fazla meydana gelmektedir. Bunları değerlendirmek için yapmanız gereken tek şey hurdacı firmamızı aramaktır. Bizi arayın gelip hurdalarınızı alalım.

Teklif Formu